Vergelijkbare berichten
#2 Tulpen
DoorJan Jaap HubeekDe tulp zoals wij die kennen hoort eigenlijk niet in een botansiche tuin. hij is immers door mensenhanden gemaakt. Maar de verre voorvaderen zijn sierlijk en kwetsbare bloemen die groeien op de uitlopers van de Himalaya.
#8 Oostkaapse Broodboom
DoorJan Jaap HubeekOver een van de oudste planten in een pot ter wereld. Over de VOC en het faillisement van Koning Willen II.
#1 Holwortel
DoorJan Jaap HubeekTot een van de allereerste bloeiende stinzenplanten in de tuin behoort de holwortel.Over trompetjes, over de bestuiving van deze voorjaarsbloeiers en over vernielzuchtige honingbijen.
#9 Anna Paulownaboom
DoorJan Jaap HubeekIeder jaar in mei ontstaat er een prachtige paarse wolk te midden van onze boomkruinen.
#6 Hortus Medicus
DoorJan Jaap HubeekDe Hortus ligt nu in hartje Amsterdam. Maar ooit was dit buitengebied, aan de ‘andere oever van de Amstel’. Handig voor heel andere doeleinden.
#7 Osakaboom
DoorJan Jaap HubeekDe meeste kennen het verhaal van de Buddha boom. Maar er is nog een belangrijke boom in het leven van Siddartha. Uit het land Osaka komt dit tropisch exemplaar.

